Ηττήθηκε με 74-59 η Προοδευτική

Δε τα κατάφερε απέναντι στον Α.Ο Τάταυλα η Προοδευτική γνωρίζοντας την ήττα με 74-59. Οι γηπεδούχοι απειλήθηκαν μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο(21-18) αφού στη συνέχεια κατάφεραν να “χτίσουν” μια διαφορά 10 πόντων την οποία και κράτησαν μέχρι τέλους. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με το σκορ 39-29 υπέρ του Α.Ο Τάταυλα ενώ στη συνέχεια η “Προο” δε κατάφερε να ανατρέψει τον αγώνα. Κάπως έτσι η διαφορά παρέμεινε σε διψήφιο αριθμό στην τρίτη περίοδο(56-44) ενώ στο τέλος αυξήθηκε στους 15 πόντους με το παιχνίδι να λήγει 74-59.

Την επόμενη αγωνιστική(3η) η Προοδευτική υποδέχεται στο κλειστό του Κορυδαλλού την Δάφνη Αγίου Δημητρίου. Στο ματς που θα κάνει τζάμπολ στις 21:30 την Πέμπτη(18/10) οι “βυσσινί” θα αναζητήσουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.